Mart

2017

a2-PTS Suudi Arabistan'daa2-PTS Suudi Arabistan'da Mekke ve Taif'te otel, askeri tesis girişleri olmak üzere toplam 10 noktada kullanılıyor.

Şubat

2017

a2 artık Teknopark İstanbul'daa2 İstanbul ofisi Teknopark İstanbul'a taşındı.

Ekim

2016

a2-Enforcement Backoffice-ALPR tamamlandıKamera veya video ihtiyacı duymadan radar fotoğrafları üzerinden plaka tanıma yapan Backoffice-ALPR modülü tamamlandı.

Ağustos

2016

a2-PTS Çekirdeği Artık Daha Hızlı!Görüntü işleme algoritmalarında yapılan köklü iyileştirmelerle a2-PTS çok daha hızlı çalışıyor.

Temmuz

2016

a2-PTS SDK Restful Webservis tamamlandıHerhangi bir sistem kurulumuna ihtiyaç duymadan, fotoğraf veya video üzerinden plaka tanıma yapabilen a2-PTS SDK Ar-Ge süreçleri tamamlanmıştır.

Mayıs

2016

a2-Enforcement Ters Yön İhlal Tespit Sistemi tamamlandıTEDES şartnamelerine uygun olarak geliştirilen a2-Enforcement Ters Yön İhlal Tespit Sistemi Ar-Ge süreçleri tamamlanmıştır.

Ocak

2016

a2-Enforcement Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi tamamlandıTEDES şartnamelerine uygun olarak geliştirilen a2-Enforcement Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi Ar-Ge süreçleri tamamlanmıştır.

Kasım

2015

a2-Enforcement Dönüş Yasağı İhlal Tespit Sistemi tamamlandıTEDES şartnamelerine uygun olarak geliştirilen a2-Enforcement Dönüş Yasağı İhlal Tespit Sistemi Ar-Ge süreçleri tamamlanmıştır.

Eylül

2015

a2-Enforcement Park İhlal Tespit Sistemi tamamlandıTEDES şartnamelerine uygun olarak geliştirilen a2-Enforcement Park İhlal Tespit Sistemi Ar-Ge süreçleri tamamlanmıştır.

Ağustos

2015

a2-PTS Ordu'da kurulduOrdu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Emniyet Müdürlüğü denetimindeki TEDES ihalesi kapsamında 21 kamera ile 39 şerit Plaka Tanıma Sistemi'mizin kurulumu tamamlanmıştır.

Temmuz

2015

a2-Surveillance Embedded tamamlandıÖzellikle karayolu tünellerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş olan a2-Surveillance Olay Algılama Sisteminin, donanım maliyetlerini azaltmak ve kurulum operasyonlarını kolaylaştırmak adına geliştirilmekte olan Embedded Video Analiz Modülü tamamlanmıştır

Haziran

2015

a2-PTS tamamlandıTEDES şartnameleri de göz önünde bulundurularak hazırlanan a2-PTS Plaka Tanıma Sistemi sahaya çıkmaya hazır. a2-PTS'nin öne çıkan özellikleri şu şekildedir;
- Marka, Model, Renk ve Araç Sınıfı Tespiti
- Türk plakalarının yanı sıra, Arapça ve Latin alfabesi ile yazılmış tüm yabancı plakaları okuyabilme
- Tek kamera ile çift şerit okuyabilme
- Mobil kullanım imkanı
- Farklı renkteki özel plakaları ve kare plakaları okuyabilme
- Saniyede 25 plakaya kadar okuyabilme
- %95 başarı oranı
- %100 yerli yazılım

Mayıs

2015

a2-Rail Tübitak tarafından desteklendia2-Rail Tübitak'tan 1512 3. aşama desteği almaya uygun görülmüştür. Bu destekle geliştirilmeye devam edecektir.

Şubat

2015

a2-Surveillance tamamlandı!a2-Surveillance, Akıllı Olay Algılama Sistemi Ar-Ge süreçleri tamamlanmıştır. Tünellerde ve açık havada kullanılabilecek, kamera marka-model bağımsız sistemimiz sunucu veya gömülü sistemlerde çalışabilmektedir.

Aralık

2014

Yeni Ford Focus Lansmanı a2-Interactive ile yapıldıPazarlama Zirvesi 2014 çerçevesinde gerçekleştirilen yeni Ford Focus tanıtımı a2-Interactive ile yapıldı. Yeni Focus tanıtım etkinliklerinin bir parçası olan "Başardığım An" etiketi ile sosyal medyada fotoğraf paylaşma kampanyası a2-Interactive paylaşımları ile başlatıldı ve viral bir etki yaratılması sağlandı.

Kasım

2014

Oracle, Oracle Day İstanbul etkinliğinde a2-Interactive'i tercih ettiBilişim sektörünün önde gelen şirketlerinden Oracle, dünyanın dört bir yanında düzenlediği Oracle Day etkinliğinin İstanbul ayağında ziyaretçilerine a2-Interactive ile sürpriz yapmayı tercih etti.

Kasım

2014

Anafen Dersaneleri, 33. Uluslararası Kitap Fuarı'nda a2-Interactive ile standlarını renklendirdiHedef kitlesi özellikle ilköğretim çağındaki öğrenciler olan Anafen Dersaneleri, 33. Uluslararası Kitap Fuarı boyunca öğrencilerine ve ziyaretçilerine a2-Interactive ile unutlmaz anlar yaşattı.

Eylül

2014

Trakya Cam Sanayii, a2-Interactive'i Kullanmaya Devam Ediyorİlk olarak 2014 Yapı Fuarındaki standında a2-Interactive'i kullanan Trakya Cam Sanayii, Isıcam Konfor tanıtımları için 13-14 Eylül tarihlerinde İstinyaPark AVM'de, 20-21 Eylül tarihlerinde ise Akasya AVM'de kullanacaktır.

Ağustos

2014

a2-Interactive, Bir Fikrin Mi Var? Yarı Finalindea2-Interactive, TV360'da yayınlanan Bir Fikrin Mi Var? yarışmasında yarı finallere katılmaya hak kazandı.

Haziran

2014

a2-Interactive Tübitak tarafından desteklendia2-Interactive Tübitak'tan 1512 3. aşama desteği almaya uygun görülmüş, Tübitak desteği ile geliştirmelerine devam edecektir.

Haziran

2014

a2-Selfie Kullanımdaa2-Interactive artık müşterilerinize en keyifli anlarında fotoğraf çektiriyor. Selfie modülü, Twitter entegrasyonu sayesinde viral etki yaratıyor.

Mayıs

2014

a2-Surveillance Radar Entegrasyonu tamamlandıa2-Surveillance, trafik ve güvenlik uygulamalarında kullanılmak üzere radarlarla entegre edildi. Araçları, yayaları algılayarak canlı görüntü üzerinde gösterebiliyor, PTZ kamera ile hedefe kilitlenebiliyor.

Nisan

2014

Teknogirişim Zirvesi 2014'e katıldıkTürk Patent Enstitüsü'nde gerçekleştirilen Teknogirişim Zirvesi'nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK ürünlerimizi inceledi.

Nisan

2014

a2-Interactive'de yeni özelliklera2-Interactive sanal butonlarıyla ziyaretçilerinize menüleri gezdiriyor, slayt oynatıyor ve izlemeye devam eden müşterilerinizin detaylı bilgilere ulaşmasını sağlıyor.

Nisan

2014

Agis İrtibat Bürosu taşındıİTÜ Teknogirişim Atölyesi'ndeki irtibat büromuz Çakmak Mah. Saatçi Sok. Kutay Plaza 17/10 Ümraniye / İstanbul adresine taşınmıştır.

Mart

2014

a2-Interactive yayılıyorFuar ve tanıtımlarda kullanılan a2-Interactive 20'den fazla firma tarafından 30'dan fazla noktada kullanıldı.

Şubat

2014

İlaç Takip Sistemleri için Datamatrix okumaa2-Analysis görüntü işleme motoru üzerinden ilaç depoları için hızlı barkod, karekod, datamatrix okuma sistemimiz geliştirildi, saha testlerine çıktı.

Aralık

2013

Teknogirişim Zirvesi 2013'e katıldık4 Aralık 2013 tarihinde İstanbul Hilton Otel'de gerçekleştirilen Teknogirişim Zirvesi'nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen projelerimizi sergiledik. Sayın Bakanımız Nihat ERGÜN, İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU da piyasaya sunduğumuz yüksek teknoloji ürünlerimizi incelemişlerdir.

Kasım

2013

a2-Analysis piyasaya sürüldüEndüstriyel kullanıma uygun nesne tanıma, takip, kalite kontrol imkanı sağlayan görüntü işleme motorumuz a2-Analysis piyasaya sürüldü.

Ekim

2013

TÜSİAD'ın Bu Gençlikte İş Var Yarışması'nda 2.lik kazandıkBoyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Nazlı BOYNER mentorluğu ile katıldığımız TÜSİAD'ın düzenlediği Bu Gençlikte İş Var Yarışması'nda a2-Rating projemiz ile 2.lik kazandık.

Aralık

2012

İnteraktif Yüz Tespit Sistemi Fuarı'nda görücüye çıktıYeni ürünümüz İnteraktif Yüz Tespit Sistemi, ASİS Otomasyon A.Ş. tarafından tercih edilmiş ve Petroleum 2013 fuarında sergilenmiştir.

Fuar boyunca ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan İnteraktif Yüz Tespit Sistemi, katılımcılara neşeli anlar yaşatmış ve binlerce hatıra fotoğrafı ile bu anları ölümsüzleştirmiştir.

Ziyaretçilerin görüntüleri üzerine canlı olarak ASİS markasını vurgulayan mesajlar yayınlayarak standa ve markaya olan ilgi oranının artırılmasına katkı sağlamıştır.

Aralık

2012

3. Ankara Startup Zirversi'ne katıldıkAgis Bilişim Teknolojileri, çözüm ortağı Ario Bilişim Teknolojileri ile Ankara Proje Pazarı'na katılmış, projelerini sergilemiştir.

Kasım

2012

İnovasyon Türkiye '12 Fuarı'na Katıldık3D sensörler kullanarak derinlik haritaları ile insan ve insan davranış tespiti yapan sistemlerimizi tanıttık.

Eylül

2012

İTÜ TEKNOGİRİŞİM ATÖLYESİ OFİSİMİZ AÇILDITC. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bilimsel çalışmaları onaylanarak Teknogirişim Desteği almaya hak kazanan firmalara İstanbul Teknik Üniversitesi'nin sağladığı Teknogirişim Atölyesi'ndeki ofisimiz açılmıştır.

Agis Bilişim Teknolojileri, desteklerinden ve bir Ar-Ge kuluçka merkezi olan Teknogirişim Atölyesi'ni oluşturma kararlarından dolayı İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü'ne teşekkür eder.

Mayıs

2012

Kocaeli Teknopark ofisimiz açıldıAgis Bilişim Teknolojileri, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ndeki Ar-Ge ofisini açmış, bilimsel çalışmalarına başlamıştır.

Mayıs

2012

Teknogirişim Desteği almaya hak kazandıkAgis Bilişim Teknolojileri, 3 Boyutlu Hızlı Yüz Modelleme Sistemi adlı Ar-Ge projesi ile, TC. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bilimsel araştırmalara destek amacıyla verilen Teknogirişim Sermayesi Desteği almaya hak kazanmıştır.